image
image
image
جوانسازی پوست

با افزایش سن و کاهش فعالیت کلاژن سازی در پوست به تدریج شادابی و طراوت پوست کاهش یافته و چین و چروک ، افتادگی ، لک های قهوه ای رنگ و خطوط عمیق در پوست ظاهر می شوند.

همچنین سیگار کشیدن ، تغذیه نامناسب و قرار داشتن در معرض آفتاب و آلودگی هـوا روند پیــری پوسـت را تسریع می کند . انسانها از دیر باز به دنبال برگرداندن شـادابی و طراوت از دسـت رفتـه دوران جـوانی بوده اند . امروزه روشهای بسیاری برای جوان کردن پوست و برطرف کردن تغیــیر رنگ و افــتادگی در پوست و رفع چین و چروکهای آن ابداع شده است.تلاش متخصصین ما درکلینیک دکتر دستیار برآن است که با ارائه مجموعه کاملی از روش های جوان سازی پوست، زیبـایی و جوانی را به شمـــا اهدا نماینـد.

روش هایی که در کلینیک دکتر دستیار برای جوانسازی پوست انجام می شود

•         مراقبتهای پوستی Skin care
•         جوان سازی و لیفتینگ با دیاترمولوژیRF
•         جوان سازی با سیستم IPL
•         اندرمولیفت (لیپوماساژ)  LPG
•         جوان سازی با لیزر N-Lite
•         جوان سازی با لیزر Co2 Fractional
•         میکرودرم ابریژن
•         تزریق ژل هیالورونیک
•         تزریق PRP
•         تزریق بوتاکس
•         تزریق چربی
•         مزوتراپی صورت

RF (کلیک کنید)

جدیدترین و موثرترین لیزر در زمینه بهبود قوام پوسـت (کلاژن‌سازی) و کاهـش چین و چروک‌ هاسـت که با ایجاد تحریک در فیبروبلاستها (روند مشابه التهاب) باعث افزایش ساخت کلاژن میگردد. این روش کامـلا بدون درد و ایجـاد زخـم بوده و هـیچ عارضـه ای نداشته و شخص می‌تواند در همان لحظه به زندگی عـادی خویش ادامه دهد.

LASER CO2 (کلیک کنید)

باعث کاهش چروک و تیرگی زیر چشم میگردد. بر اساس رنگ پوست، نوع ضایعه و سایر فاکتورها نحوه برخورد با پوست در لیزر (Ablative (CO2 متفاوت است . در لیزر فراکشنال، بیم لیزر(پرتو لیزر) توسط اسکنرهای مخصوص به ستونهایی از لیزر با قطر مشخص در حد میکرون و فاصله مناسب از همدیگر تقسیم می شود که مناطق سالم بین ستونهای لیزر در تسریع روند ترمیم بسیار کمک کننده می باشد. هر جلسه ۳۰-۱۵ دقیقه به طول می انجامد که با استفاده از پمادهای بی حسی موضعی تقریبا بدون درد می باشد و طی ۳-۲ روز بعد پوست روند التهابی به خود میگیرد که این پوست سطحی تخریب شده و ریزش نموده و پوستی نو و سالم و صورتی رنگ جای آن را می گیرد.

لیزر CO2  علاوه بر درمان چروک و جوانسازی در اصلاح منافذ باز پوست ، در درمان لکهای سطحی ، آفتاب سوختگی ، اسکارها ، جای جوش و … نیز کاربرد دارد .
بر اساس نوع ضایعه ۳-۲ جلسه با فاصله یکماه برای جوانسازی و ۶-۴ جلسه برای جای جوشها توصیه می شود.

PRP (کلیک کنید)

در کنار لیزر و RF سلولهای بنیادی باعث تسریع روند ترمیم سلولهای عروق زیر چشم و بهبود گردش خون میگردد . با توجه به اینکه سیاهی زیر چشم پاسخدهی ضعیفی به درمانهای روتین دارد PRP جزو معدود روشهای موثر در کاهش تیرگی می باشد.

ترکیب موارد فوق (کلیک کنید)

وقتی این سه با هم همراه میگردندباعث افزایش میزان پاسخ دهی می گردد و روند کلاژن سازی سریعتر می شود.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر (کلیک کنید)

بر اساس نظر پزشک معالج برای کاهش PIP (هیپر پیگمنتاسیون پس از التهاب) به خصوص در پوستهای با تیپ ۳ به بالا استفاده از HQ و ترتینوئن طی ۳-۲ هفته قبل می تواند موثر باشد . خنک نگه داشتن پوست لیزر شده با اسپری خنک کننده و استفاده از ضد آفتاب ترمیم کننده نیازمی باشد . نکته مهم استفاده از ضد آفتاب طی یک ماه اول (الزاما) با SPFبالای ۵۰ می باشد . استفاده از ضد آفتاب در هر شرایط توصیه می شود.